Özgür Özlük - Mef Üniversitesi

Özgür Özlük

Prof. Dr. Özgür Özlük Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1999 yılında doktora derecesini North Carolina Üniversitesi’nde almıştır. Doktorasının ardından Silikon Vadisi’nde fiyatlandırma optimizasyonu üzerine çalışmış, 2003-2014 yılları arasında San Francisco Üniversitesi’nde Veri Analitiği üzerine çeşitli dersler vermiştir. Yine bu süreçte farklı üniversitelerde misafir öğretim üyeliği yapmıştır. Doç. Dr. Özlük, 2014 Sonbahar döneminde Bahçeşehir Üniversitesi’nde Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi Programı’nı kurmuştur. 2015 yılı sonunda öngörü analitiği üzerine işler yapan Verite Analytics şirketini kurmuştur.

“16. yüzyılda bir insanın hayatı boyunca ürettiği veriyi bir günde üretiyoruz. Hepimizin ayaklı veri fabrikalarıyız ve sürekli veri üretiyoruz.”

Emre Keskin

Emre Keskin

Son on yıldır Görsel Sanatlar ve Grafik Tasarım alanında üretici ve eğitimci. “Rastlantıları disipline etmek” misyonuyla hem görsel, işitsel alanlarda çalışmalar yapmaya başlayıp, hem de rastlantılarını Van ve İstanbul’da ki eğitimcilik hayatıyla disipline edince erken çocukluk eğitiminden yetişkin yaş düzeyine “Sor, Keşfet, Üret “ adında bir sistem tasarladı, uyguladı ve geliştirmeye devam ediyor.

“Hayal Gücü Merkezi” ,“Eğitimde Diğerleri” ve “Yeni Nesil Öğrenme” yapılarının kurucularından.

Atölye ve imece komünitesinde yer alıyor.TedxReset konuşmacısı.

Hayal Gücü Merkezi fikri İmece’de yapılan sosyal girişimcilik yarışmasını kazanmış olup 30.000 Euro hibe almıştır.Aynı zamanda İmece’de üretilen en inovatif girişimlerden biri olarak görülmektedir.

Program Hakkında Ne Diyor?

”Programda gözlemlediğim en kritik beceri; katılımcı gençlerin merak ve becerilerinden yola çıkarak günümüz dünyasına katkı sağlamaya çalışmalarıydı. Üstelik sosyal ve beceri odaklı bir iz bırakmanın değerini ve bunu sosyal etkiye / girişimi nasıl çeviririz sorusuna cevap arıyorlardı.

Ülkemizin farklı yerlerinden gelen bu gençlerle buluşma şansını yarattığınız için ayrıca mutlu oldum.Geleceğin ve günümüzün problemlerini yalnızca devletler, STK veya şirketler çözmeyecekler bu sebeple sorunlara çözüm yaratan gençler çok önemli. Circle – Up sayesinde gençlerin hem bireysel hem de sosyal fayda yaratan işbirlikleri ve girişimler yaratacağına eminim.”

Burcu Arık

Burcu Arık

İstanbul Bilgi Üniversitesinde “Ekolojik Okuryazarlık ve Sürdürülebilirlik” ve “Biyomimikri” dersleri veriyor. Bunun yanında IUCN(International Union of Conversation of Nature) da Eğitim ve İletişim Komisyonu üyesi,Avrupa Konseyi Gençler için Sürdürülebilirlik ve Akdeniz-Mozaik kitaplarının ortak yazarı,Doğa Oyunları Evi kurucu ortağı.2017’de ERG’ye(Eğitim Reformu Girişimi)Eğitim Gözlemevi Koordinatörü olarak katıldı.

Fatih Akşener

Fatih Akşener

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi program koordinatörü Fatih Akşener,çeşitli büyüme seviyesindeki start-up’ları hedefleyen girişimcilik eğitimleri tasarlayıp yürütmektedir.KWORKS etrafında büyüyen bir girişimcilik ekosistemi geliştirmektedir.Eğitimini Université Joseph Fourier üniversitesinde elektrik mühendisliği konusunda almıştır.Türk Telekom’da AB partnerliği ile kolektif çalışmalar ile inovatif sonuçlara ulaşma konusundaki araştırmanın proje koordinatörlüğünü yapmıştır.21.YY Girişimcilik Programı’nda katılımcılara iş modeli geliştirme ve sunum teknikleri eğitimi vermiştir.

Program Hakkında Ne Diyor?

“Sosyal olsun olmasın, girişim bir insanın derdini önce keşfetmek sonra derdin sahipleriyle fikir alışverişi yapmak ve bunu çözmek için adım atmaktır.”

Yusuf Üstebay

Yusuf Üstebay

Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezinin Eğitim Programları Uzmanı Yusuf Üstebay, KWORKS’te bulunan toplululğun yönetiminden sorumludur. KWORKS’e seçilen start-up’lara Fatih Akşener ile birlikte iş modeli geliştirme ve sunum konularında mentorluk yapmaktadır. Eğitimini Bilgi Üniversitesi’nde Avrupa Çalışmaları konusunda almıştır. ODTÜ’de Uluslararası İlişkiler konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır. Kieretsu da Girişimcilik Hizmetleri Yöneticiliği yapmıştır.circle up Programı’nda ise takımların oluşturdukları girişim fikirlerini dinlemiş ve onlara tavsiyeler vermiştir.